Doświadczenie

W 2007 roku założyłem własną działalność gospodarczą. W ramach tej działalności świadczyłem usługi doradcze, konsultingowe oraz w zakresie zarządzania dla:

  • Urzędu Miejskiego Wrocławia (Biuro Sportu Turystyki i Rekreacji),

  • Ośrodka Pamięć i Przyszłość,

  • Gminy Kamienna Góra,

  • Wrocławskiej Żeglugi Pasażerskiej,

  • Fundacji Otwartego Muzeum Techniki.

Tworzenie systemów wspierania komunikacji i wymiany danych, informacji przestrzennej i GIS, rysowanie map na zamówienie.

Usługi w zakresie monitorowania, raportowania, nadzorowania, zarządzania wiedzą oraz archiwizacji.

Wsparcie i samodzielne wykonywanie zadań przewidzianych w kontrakcie. Dobra organizacja pracy własnej oraz zespołów zadaniowych. Przygotowanie dokumentacji, raportowanie, archiwizowanie, analiza i wizualizacja danych.

Monitorowanie, nadzorowanie i raportowanie procesów. Obszary działania: ochrona środowiska, GIS, wizualizacja danych, bazy danych, raportowanie, analiza opcji.

Doświadczenie w zakresie pracy w oparciu o procedury Banku Światowego ze szczególnym uwzględnieniem Planu Zarządzania Środowiskiem (Environmental Management Plan) i Plan Przesiedleń i Rehabilitacji (Resettlement Action Plan). Znajomość polityki i procedur Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Przygotowywanie i prowadzenie śródrocznych zajęć z dziećmi i młodzieżą. Organizacja wypoczynku letniego i zimowego, rejsów morskich oraz śródlądowych. 15 letnie doświadczenie w organizacji i kierowaniu wolontariuszami oraz w prowadzeniu pracy organizacji pozarządowej.

Członek komisji rewizyjnej Hufca Wrocław, drużynowy 7 Wrocławskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej, organizator i skipper.

Komendant samodzielnych obozów, odpowiedzialny za życie i zdrowie uczestników oraz kadry, odpowiedzialny finansowo za powierzone mienie i środki finansowe. Nadzorowanie pracy ponad 150 osób. Budowa trwałych relacji z rodzicami, opiekunami uczestników, nauczycielami oraz władzami samorządowymi na szczeblu rady osiedla, gminy i powiatu. Współpraca w władzami administracji.

W ramach współpracy z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki przygotowałem opracowanie tras turystycznych po Wrocławskim Węźle Wodnym. Działania były prowadzone w ramach Konkursu Urzędu Miasta Wrocławia i obejmowały kwerendę informacji historycznych, inwentaryzację zabytków hydrotechnicznych oraz inwentaryzację infrastruktury turystycznej i komunikacyjnej.

W ramach umowy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu, byłem kuratorem, przygotowałem materiały oraz organizowałem i zarządzałem przedsięwzięciem wystawowym "Rzeka-Miasto-Ludzie". Wystawa prezentowała interaktywne i multimedialne materiały dotyczące Wrocławskiego Węzła Wodnego.

PUBLIKACJE I WYSTĄPIENIA

"Trasy turystyczne Wrocławia" wydawnictwo Darbud, Wrocław 2008.

Przewodnik jako praca zbiorowa powstał przy współpracy z Biurem Sportu Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W ramach współpracy z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki powstał opis trzech tras turystycznych:

    • Zabytki Śródmiejskiego Węzła Wodnego

    • Mosty i przeprawy

    • Budowle hydrotechniczne

autorzy: Małgorzata Książkiewicz, Grzegorz Bakuliński, Stanisław Januszewski, Ryszard Majewicz, zdjęcia: Piotr Bakuliński

"Wrocławski Węzeł Wodny - Szlak Gondoli" to mapa wydana przez Urząd Miejski Wrocławia, przygotowana na zlecenie Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji przez firmę Map Development.

skala 1: 20 000.

Mapa przedstawia turystyczną infrastrukturę dla żeglarzy i kajakarzy, która znajduje się w obrębie Wrocławskiego Węzła Wodnego.

autorzy: Małgorzata Książkiewicz, Grzegorz Bakuliński, zdjęcia: Piotr Bakuliński.

"Wrocławski Węzeł Wodny - przewodnik turystyczny" Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2008.

Przewodnik powstał przy współpracy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość jako poszerzone i poprawione wydanie opisu tras wydanych w "Trasy turystyczne Wrocławia".

Fundacja Otwartego Muzeum Techniki

autorzy: Grzegorz Bakuliński, Małgorzata Książkiewicz, Stanisław Januszewski, Ryszard Majewicz.

pod red. Stanisława Januszewskiego

zdjęcia: Grzegorz Bakuliński, Małgorzata Książkiewicz, Piotr Bakuliński, Stanisław Januszewski

mapy: Małgorzata Książkiewicz, Grzegorz Bakuliński

"Kartograficzne pomoce nawigacyjne w żegludze morskiej" - praca licencjacka, napisana pod kierunkiem dr Waldemara Spallka w zakładzie Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego.

"Wrocławski Węzeł Wodny - wrocławska droga wodna" - praca magisterska, napisana pod kierunkiem dr hab. prof. Jana Tomaszewskiego w zakładzie Geografii Fizycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Artykuły prasowe:

  • Historia węzła wrocławskiego - Grzegorz Bakuliński i Adam Dacko, Szkwał 1/2007, Wrocław

  • Rzeka-Miasto-Ludzie - Grzegorz Bakuliński, Prosto z Pokładu Biuletyn nr 58, rok VI, czerwiec 2008, Wrocław

  • Trasa turystyczna „Pomniki Wrocławskiego Węzła Wodnego” - Grzegorz Bakuliński i inni, Prosto z Pokładu Biuletyn nr 55, rok VI, marzec 2008, Wrocław

Wystąpienia:

  • Konferencja Spotkajmy się nad Odrą - prezentacja tras turystycznych po Wrocławskim Węźle Wodnym. Szczegóły i podziękowanie.

  • Sowiogórski Festiwal Techniki - omówienie remontu barki Złota Kaczka jako przykład rewitalizacji zabytku na potrzeby nowoczesnego muzealnictwa, Dzierżoniów 2009

  • Zakończenie wystawy Rzeka-Miasto-Ludzie - podsumowanie wystawy oraz jej roli, Wrocław 2008

Prezentacja podsumowująca wystawę Rzeka-Miasto-Ludzie

  • Akademia Odrzańska - prelekcja na temat organizacji wystawy Rzeka-Miasto-Ludzie, Nowa Sól 2008

  • Sowiogórski Festiwal Techniki - prelekcja pt. "Potencjał turystyczny Wrocławskiego Węzła Wodnego", Dzierżoniów 2007

  • Zebranie Koła Naukowego Studentów Geografii - prelekcja na temat historii Wrocławskiego Węzła Wodnego, Wrocław 2006

  • Zebranie Koła Naukowego Studentów Geografii - prelekcja na temat rejsów odbytych w sezonie 2005